ACTIVITY NEWS
INFORMATION
GENERAL MANAGERS
DAN & KYU LIST
REPRESENTATIVE
KATA LIST
LINKS
GUESTBOOK
STYLE LIST
ONLINE STORE
   
| CONTACT | LOGIN
 
Style List
Ashihara
Mistrzowie AIKOKancho Hideyuki Ashihara - Shihan David Cook - Shihan Dave Jonkers
Sensei Sem Schilt - Sensei Dariusz WiniarskiKancho Hideyuki Ashihara

Urodził się 05.12.1944 na obrzeżach Hiroshimy. Pierwszy jego kontakt z Budo nastąpił w wieku 10 lat, gdy zaczął trenować Kendo, aby dać upust swojej energii. W roku 1960, gdy miał 15 lat, przeprowadził się do Tokyo i podjął pracę na stacji benzynowej, gdzie pracował przez 6 lat. We wrześniu 1961 roku wstąpił do Klubu Karate. Patrząc na treningi i zmagania uczniów od razu to polubił. Klub nazywał się pierwotnie Oyama Dojo, a potem Kyokushinkai Honbu Dojo. Trenował intensywnie i uczestniczył w każdym treningu. Trenował w tym czasie u Masutatsu Oyamy, wspólnie ze Stevem Arnilem, z którym się zaprzyjaźnił. Jego upór i zaciętość sprawiły, że mógł awansować na Shodan od 23.03.1964 roku. Miał wtedy 19 lat i nikt w Dojo nie mógł go pokonać w Kumite. W 1966 roku został instruktorem Kyokushinkai Karate. To było jego marzeniem. Niestety Kancho wdał sie w bójkę, pokonując 5 osób, które zgłosiły ten incydent do Kyokushinkai Honbu Dojo. Został zawieszony w treningach. po 2 miesiącach zreflektowano go i wysłano do Nomura na wyspie Shikoku na południu Japonii. Po 3 miesiącach sprowadzono go do Tokyo, gdzie otrzymał nową szanse pracy w Brazylii. Kancho odmówił. Chciał wrócić do Nomura i kontynuować pracę którą rozpoczął.

Doceniono to i odtąd reputacja Kancho jako wojownika i instruktora zaczęła się rozszerzać w tej części Japonii. W tym czasie rozwinął technikę SABAKI - ruch okrężny poza zasięg ataku lub ruch na zewnątrz linii ataku do pozycji "ślepa strefa", z której można wyprowadzić skuteczny kontratak. Zaczął szkolić policjantów i pracować w klubach uniwersyteckich w Hiroshimie, Osace, Kyoto, Kobe, Shiga i innych jako Shihan w Kyokushinkai Karate. Jego umiejętności unikania ataku sprawiły, że był najbardziej poszukiwanym i pożądanym nauczycielem Karate.

Ta kombinacja obrony i ataku jest pokazywana w jednym z jego filmów "Najsilniejsze Karate", który został wyprodukowany w 1976 roku, jak i w filmie "Boska ręka", dokumencie o II Mistrzostwach Świata w Kyokushinkai Karate. W 1977 roku jego uczeń Tako Nakayama zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Karate w Japonii. Rok później Joko Ninomiya, który zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Świata Karate, wygrał 10 Mistrzostwa Japonii. Wynik ten sprawił, że Ashihara i jego sztuka walki stała się bardzo uznana i zaczęła się rozwijać.

W 1979 roku opuścił Kyokushinkai Karate (albo według Kyokushinkai został wykluczony). W 1980 roku założył Nową Międzynarodową Organizację Karate - w tej organizacji mógł rowijać własny styl Karate, Ashihara Karate. Wkrótce opublikował serię książek mówiących o stylu Ashihara. Pierwsza część została wydana w 1983 roku. Całość składała się z 3 tomów. 2 z nich zostały przetłumaczone na język angielski. Dostępne są również kasety instruktażowe, nadal wykorzystywane w celach edukacyjnych.Pierwsze ślady choroby Kancho pojawiły się w 1987 roku. Miał ALS - rzadką chorobę systemu nerwowego. Na początku lat 90 jego kondycja pogorszyła się i w wieku 50 lat - 24 kwietnia 1995 roku - zmarł. Hołd Wielkiemu Mistrzowi Karate złożyło ponad tysiąc osób. Do grona uczniów Kancho Hineyuki Ashihary należeli między innymi: Kazuyashi Ishii (założyciel Seido Kaikan), Joko Ninomiya (założyciel Enshin Karate), David Cook (założyciel EAKO i AIKO), Dave Jonkers (założyciel EAKO i AIKO), Hoosain Narker (założyciel AKI), Tako Nakyama i wielu innych."Nie każdy może być wielkim karateką. Najpierw próbujmy siebie, swoją własną siłę woli. potem doskonalmy swoje techniki krok po kroku."

Kancho Hideyuki AshiharaShihan David Cook

Urodził się w 1946 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy zetknął się z Karate mając 18 lat w Australii. Shihan David Cook trenował Karate pod kierunkiem bardzo wielu różnych mistrzów, między innymi: Masutatsu Oyamy, Hideyuki Ashihary, Tadashi Nakamury, Kenji Kurosaki, Shigeru Oyamy, Jona Bluminga, Steva Arnila.

W 1974 roku Shihan Cook został zaproszony do Szwecji, aby objąć małe Dojo w Uppsali. Wkrótce Shihan Cook zrobił z tego Dojo największy Klub Karate w Szwecji, Przyjmując rocznie ponad 300 studentów. W 1977 przystąpił do testu 50 walk non stop w systemie knockdown. Próbę przeszedł pomyślnie i od tej pory został jednym z kilku, którzy osiągnęli ten zdumiewający wynik.

W 1979 roku Shihan David Cook został wybrany na Przewodniczącego Szwedzkiej Organizacji Kyokushinkai Karate. Od tego czasu Szwedzkie Karate Kyokushin zaczęło wzrastać w siłę i wielkość, a Szwedzi nagle stali się światowym liderem Karate Kyokushinkai i Knockdown Karate w turniejach. Shihan Cook przez 18 lat związany był z Karate Kyokushinkai, wydał na ten temat dwa tomy książek pt.: "POWER KARATE" - Siła karate.Książki Shihan Davida Cook - 1 i 2 tom "Power Karate"Trenował także inne style Karate, łącznie z Shotokan, Shito Ryu, a także Ju Jitsu i Wing Chun.

W 1987 roku David Cook rozpoczął promocję Ashihara Karate w Szwecji, Skandynawii, a następnie w całej Europie. Zakłada Europan Ashihara Karate Organisation (EAKO), a następnie nową organizację Ashihara która nosi nazwę Ashihara International Karate Organisation (AIKO), której Shihan Cook stał się prezydentem.

Metody treningowe AIKO, kihon i kata zostały przez Shihan Cook znacznie ulepszone i zmienione na metody treningu, które dają lepsze rezultaty w dużo krótszym czasie.

W 1995 roku Shihan David Cook, Shihan Dave Jonkers i Kancho Jon Bluming poprzez połączenie Ashihara International Karate Organisation i International Kyokushin Budo Kai utworzyli nową organizację Budo, która nosiła nazwę International Budo Kaikan (IBK).

W tym samym roku Shihan Cook został nominowany na stopień 8 Dan przez Sensei Kenji Kurosaki 10 Dan i Kancho Jona Bluminga 10 Dan. Shihan Cook od ponad 30 lat prowadzi swoje Dojo w Szwecji w którym trenowało wielu znakomitych zawodników Kyokushin i Ashihara Karate, między innymi znany zawodnik Kyokushinkai dwukrotny mistrz Europy Kyokushin Karate i aktor filmów akcji Sensei Dolph Lundgren 2 Dan. Ogromna liczba treningów pozwoliła Shihan Davidovi Cook rozwinąć techniki walki takich systemów jak Kick Boxing, Boksu, MunThai, Knockdown Karate oraz stworzenie nowego zintegrowanego systemu walki Tsu Shin Gen - japońskie wszystkie rundy walki. W 1998 roku Shihan David Cook przekazał prowadzenie Ashihara International Karate Organisation (AIKO), Shihan Dave Jonkers z Holandii, który został nowym Prezydentem i Dyrektorem Technicznym AIKO.

Shihan Cook obecnie prowadzi swoje Dojo i rozwija Tsu Shin Gen. Shihan David Cook jest honorowym członkiem i prezydentem wielu organizacji Budo.Shihan Dave Jonkers - 8 Dan

Urodzony w 1955 roku w Holandii. Mając 10 lat rozpoczął treningi Karate Kyokushinkai pod kierunkiem Sensei Jon Bluminga 10 Dan, który był w tym czasie Prezydentem Europiejskiej Organizacji Kyokushinkai. W wieku 15 lat Dave Jonkers rozpoczął trenować Judo. Walczył w turniejach w wielu krajach, między innymi w: Algierii, Danii, Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Holandii odnosząc sukcesy zarówno w Judo i Karate. Po ukończeniu akademii AWF otworzył swoje własne kluby sportowe w Holandii. W 1987 roku Shihan Jonkers dołącza do Ashihara Karate i rozpoczyna propagować ten styl w Holandii pod kierunkiem Shihan Davida Cook 8 Dan z Szwecji. Od tego czasu holenderskie Ashihara Karate zaczęło wzrastać w siłę i wielkość, a Holendrzy stali się światowym liderem Ashihara Karate. Wspólnie z Dawidem Cookiem założył European Ashihara Karate Organisation (EAKO), a następnie Ashihara International Karate Organisation (AIKO). shihan Dave Jonkers podczas swoich licznych podróży do Japonii trenował u bardzo wielu mistrzów Karate, między innymi Masutatsu Oyamy, Hideyuki Ashihary, Kenji Kuroskaki.

Shihan Dave Jonkers jest doskonałym nauczycielem, a jego studenci odnoszą wiele sukcesów w turniejach na całym świecie. Uczniami Shihan Dave Jonkersa byli między innymi: Sensei Martin Uan Emmen zwycięzca wielu turniejów knockdown i Mistrz Świata w Muay Thai 1995/1996 w kategorii 80 kg; oraz Sensei Sem Schilt, który jest zwycięzcą takich turniejów jak All Japan Dai Dojuku Open 1996/1997 i Hukutaki All Japan Open 1996/1997 oraz 3-krotnym Mistrzem Świata Pankrace.

W Dojo Shihan Jonkersa trenował także znany zawodnik Kyokushin Karate Sensei Michel Wedel oraz zawodnik Oyama Karate Sensei Chris Bus, który w latach 1993/1994 był Mistrzem Stanów Zjednoczonych w Oyama Karate oraz Mistrzem Europy Oyama Karate w wadze ciężkiej w 1994 roku. Shihan Dave Jonkers Jest Prezydentem i Dyrektorem Technicznym Ashihara International Karate Organisation, a także honorowym członkiem wielu organizacji Budo.Sensei Sem Schilt

Urodził się 27 października 1973 roku w Rotterdamie. Mierzy 211 cm i waży 125 kg. Pierwszy jego kontakt z Budo nastąpił w wieku 8 lat, gdy zaczął trenować Karate aby dać upust swojej energii. Patrząc na treningi i zmagania uczniów od razu to polubił. Trenował intensywnie oraz uczestniczył w każdym treningu. Jego upór i zaciętość sprawiły, że wkrótce stał sie najlepszym studentem i nikt w Dojo nie mógł go pokonać w kumite. Jego głównym trenerem i promotorem jest Shihan Dave Jonkers - Prezydent i Dyrektor Techniczny Ashihara International Karate Organisation (AIKO). Sensei Sem Schlit rozsławił nazwę AIKO startując w bardzo wielu turniejach knockdown i full contact w takich krajach jak Anglia, Niemcy, Japonia i Holandia.

W 1998 roku został zawodowym zawodnikiem. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zdobycie: 3-krotnego Mistrza Holandii Full Contact - 1993/1994/1995, 2-krotnego Mistrza Europy Full Contact - 1995/1996, 2-krotne zwycięstwo w Hukutoki All Japan Open - 1996/1996, 2-krotne zwycięstwo w All Japan Dai Do Juku - 1996/1997, 3-krotne zwycięstwo w King of Pankrace - 1999/2000/2001.

Sensei Sem Schilt jest drugim Dyrektorem Technicznym Ashihara International Karate Organisation oraz instruktorem w Honbu Dojo AIKO w Holandii. Sensei Sem Schilt jest dobrym nauczycielem i twardym wojownikiem.

Zobacz stronę www Sensei Sem Schilta: www.semschilt.comSensei Dariusz Winiarski

Urodzony 23.04.1965 roku w Szczecinie. Po raz pierwszy zetknął się z karate mając 14 lat. We wrześniu 1980 roku wstąpił do Sekcji Karate Kyokushinkai w Koszalinie. Trenował także inne style karate, łącznie z Shotokan, Oyama, Seitedo, a także Ju Jitsu i Kobudo pod kierunkiem bardzo wielu różnych instruktorów. W 1987 roku założył pierwszą sekcję Karate w Darłowie i Darłówku. Kierownik ośrodka Kyokushinkai Karate w Darłowie w latach 1987 - 1992. W 1993 roku kierownik sekcji Oyama Karate w Darłowie. W latach 1994 - 1997 był związany z Seitedo Karate gdzie pełnił funkcję Szefa Pomorskiego Centrum Seitedo Karate. W 1996 roku Wiceprezes Polskiego Centrum Seitedo Karate. Po raz pierwszy z Ashihara Karate zetknął się w 1988 roku po nawiązaniu kontaktu ze znanym mistrzem Karate Kyokushin Shihan Davidem Cookiem 8 Dan z Szwecji, który był promotorem rozwoju Ashihara Karate w Europie. Otrzymał wtedy dwa tomy książek Shihan Cook o Kyokushin Karate - "Power Karate" oraz książkę Kancho Hideyuki Ashihary "Fighting Karate". W 1994 roku nawiązał kontakt listowny z Kancho Hideyuki Ashiharą, który przerwała nagła śmierć mistrza w 1995 roku. Po wielu latach starań w maju 1997 roku Sensei Dariusz Winiarski założył oficjalną Szkołę Ashihara Karate w Polsce, a we wrześniu tego samego roku stał się Autoryzowanym Przedstawicielem Ashihara International Karate Organisation (AIKO) w Polsce.

W grudniu 1997 roku zaprosił do Polski znanego zawodnika Ashihara Karate Sensei Sem Schilt, który przeprowadzil pierwsze oficjalne seminarium i egzaminy na stopnie Ashihara Karate w Polsce.

W marcu 1988 roku Sensei Dariusz Winiarski wyjechał na szkolenie do Honbu Dojo AIKO w Holandii, gdzie trenował pod kierunkiem Prezydenta & Dyrektora Technicznego AIKO Shihan Dave Jonkersa oraz jego najlepszych instruktorów Sensei Sem Schilt i Sensei Martina Uan Emmen.

Sensei Dariusz Winiarski jest iniciatorem i koordynatorem rozwoju Ashihara Karate w Polsce oraz instruktorem sportu Karate i Ju Jitsu.

Legitymacja Kyokushin Karate USAMiędzynarodowa legitymacja AIKOMiędzynarodowa legitymacja IBKMiędzynarodowa legitymacja AKIO

Legitymacja Ashihara Karate Dania

Na zdjęciu Shihan David Cook z żoną Shihan Kickan Cook
Na zdjęciu Shihan Larry F. Giordano z USADESIGNED BY

Total Visitors: 620411 - Visitor of Today: 14